עסקים קטנים ובינוניים מהווים כוח כלכלי משמעותי בעולם העסקי של ישראל – והמדינה מזהה זאת. קבלת הלוואות מקרנות המדינה היא, למעשה, הכרה בכוחם של עסקים אלו, לצד הרצון לעודד את צמיחתם. בין אם מדובר בעסקים הפועלים בצפון או בדרום הארץ, המדינה הקצתה תקציבים משמעותיים שיסייעו להם במתן הלוואות באמצעות קרנות מיוחדות.

קבלת הלוואות מקרנות המדינה: פרטים חשובים

שוק העסקים המקומי הוא תחום מתפתח. עם זאת, יזמים רבים נאלצים להתמודד עם קשיים רבים בעת גיוס ההון הראשוני או בעת שדרוג הפעילות של העסק שלהם. כדי לתת מענה על קשיים אלו, המדינה מאפשרות מסלולי הלוואות שונים לצורך שגשוג הכלכלה של ישראל: בין אם אתם בעלי מפעל בדרום, שטח חקלאי בצפון, או שמא אתם מעוניינים לשפץ את משרד האדריכלות שבבעלותכם – עסקים אלו ואחרים רשאים להגיש בקשה לקבלת הלוואה מקרנות המדינה. על מנת שבקשות אלו יאושרו, על העסקים הללו לעמוד במספר תנאים:

  • לעסק אסור לצבור חובות מול הרשויות השונות.
  • יש לוודא שלא מתנהלים הליכי הוצאה לפועל מול העסק.
  • המחזור השנתי של העסק הקטן או הבינוני לא יחצה את קו ה-100 מיליון ₪.
  • עסק בהקמה יהיה זכאי להלוואה בערבות המדינה אשר לא תעבור את הסכום הבא: 500,000 ₪.

העסק שלכם עומד בתנאים הללו? כעת, הנכם יכולים להמשיך בתהליך הגשת הבקשה לקבלת הלוואה מקרנות המדינה. כדי שתהליך זה יתקדם בזריזות וייענה בתשובה חיובית, עליכם להגיע מוכנים. במילים אחרות, על מנת שהבקשה תאושר ובסכום המקסימלי ובמהירות, יש להכין תכנית עסקית כחלק מהבקשה להלוואה. תכנית זו תכלול, בין השאר, סקירה של העסק לאורך שנות פעילותו. בנוסף, על תכנית זו להסביר את המניע העומד מאחורי הגשת הבקשה. במקביל, חשוב לפנות לחברת ייעוץ שתלווה אתכם בתהליך הגשת הבקשה ואף יעניק המלצה חיובית לבנק – כך שהבנק יאשר את מתן ההלוואה.

מידע חשוב נוסף שרצוי לדעת על תהליך הגשת הבקשה לסיוע מתייחס לסוג הטפסים אותם יש למלא: בין אם מדובר בעסק בהקמה ובין אם מדובר בעמותות המפעילות גני ילדים או בתי ספר, ישנם טפסים ושאלונים המותאמים לכל עסק קטן ובינוני המבקש סיוע. במקביל לכך, מומלץ להיעזר בכלכלנים אשר יוכלו לייעץ לכם לאורכו של תהליך זה. חברת רם גיוסי אשראי והצוות הפיננסי המקצועי המועסק בחברה זו יסייעו לכם רבות.

הדרך הבטוחה להצלחה

הלוואות מקרנות המדינה הן כלי משמעותי התורם לפריחתם של עסקים קטנים ובינוניים בישראל. בהתאם, חשוב לא לבצע תהליך זה לבד ולהיעזר באנשי מקצוע מנוסים בהליך – צרו קשר בהקדם עם חברת רם גיוסי אשראי כדי להבטיח שבקשתכם תאושר.