מרביתנו חולמים על היום בו נגיע לגיל הזהב: השלב בחיים בו אנחנו מפסיקים להשתתף במרוץ החיים העמוס – וליהנות מהחיים שבנינו לעצמנו. משכנתא הפוכה היא פתרון נוח עבור אנשים בני 60 ומעלה המעוניינים להתחיל את החיים שלהם מחדש ולטוס לחו"ל, לפנק את הנכדים – ובמקרים קשים אף לתמוך בבן משפחה שחווה קשיים. באמצעות משכנתא זו, המתבצעת כאשר אתם משעבדים את ביתכם, תוכלו להתחיל פרק חדש בחיים – עם דאגה אחת פחות.

משכנתא הפוכה: הפרטים שחשוב לדעת

לעיתים, נדמה שמרבית הקבוצות בחברה הישראלית הזוכות להקלות ולתנאים מיוחדים הם חיילים וזוגות צעירים. כבודם במקומם מונח, אך במקביל, אנשים המתקרבים לגיל הפנסיה או חוצים אותו זקוקים, גם כן, להטבות או למבצעים שיקלו על אורח חייהם. בין אם חגגתם לא מזמן 60 שנים, ובין אם כבר חציתם אותו – נבדוק, כעת, את ההלוואה לה אתם זכאים ומה הם יתרונותיה:

  • מתכננים לטוס למדינות בהן טרם ביקרתם? אחד הילדים שלכם מצפה לילד משל עצמו, ואתם נדרשים לסייע לו מבחינה כלכלית? קבלת הלוואה זו תסייע להגשים מטרות אלו ואחרות.
  • יתרון משמעותי בהלוואה זו הוא העובדה שהיא איננה מוגבלת בזמן. במילים אחרות, היא מוענקת לכל החיים – או עד כאשר אחד מבני הזוג נפטר. כאשר אחד מבני הזוג או שניהם נפטרים, ישנם כמה דרכים להחזיר את הכסף: היורשים של בני הזוג יכולים לסייע בכיסוי הלוואה זו על ידי מכירת הנכס המשועבד או לשנות את סטטוס ההלוואה למשכנתא רגילה המתנהלת דרך הבנק.
  • על מנת לזכות בהלוואה זו, אין צורך לרכוש ביטוחי חיים למיניהם, או לעבור מבדקים רפואיים.
  • אין צורך לשלם ולהחזיר אותה במועדים קבועים מדי חודש, אלא רק במועד הסיום אליו הלווים התחייבו מראש.

להיעזר בהטבה כלכלית – ולהתחיל ליהנות מהחיים

אנשים רבים מתלבטים בכל הנוגע להתחייבות למשכנתא – במיוחד כאשר מדובר בגילאים מבוגרים יותר: הרי ישנה הסכנה בצבירת ריבית גבוהה, כמו גם שעבוד הבית – עובדה המותירה זוגות מבוגרים עם תחושת חוסר ביטחון לגבי היציבות הכלכלית העתידית. עם זאת, ובסיועו של הצוות המומחה והמנוסה של חברת רם גיוסי אשראי, תוכלו לתכנן מהלך זה היטב, ולבדוק כיצד ובאיזה תאריך תוכלו להתחייב ולכסות חוב זה.